Junior Prima Díj - korábbi díjazottak


2016
A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR NÉPMŰVÉSZET ÉS KÖZMŰVELŐDÉS KATEGÓRIA 2016-ÖS DÍJAZOTTJAI:
Básits Branka népdalénekes-előadóművész
Horváth Eszter néptáncművész-pedagógus
Kerékgyártó Gergely népzenész-előadóművész
Kovács Bence néprajzkutató-muzeológus
Módos Máté néptáncművész-táncpedagógus
Páll Éva népzenész-előadóművész
Sándor Károly Tamás bőrműves
Sütő Brigitta hímző
Tokaj Attila fafaragó

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2016-OS DÍJAZOTTJAI:
Baranyai Barnabás gordonkaművész
Boros Mihály zongoraművész
Brindás Barnabás harsonaművész
Csabay Domonkos zongoraművész
Erdélyi Dániel karmester,
Homoki Gábor hegedűművész
Kocsis Krisztián zongoraművész
Rab Gyula tenor
Ránki Fülöp zongoraművész
Tornyai Péter zeneszerző

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2016-OS DÍJAZOTTJAI:
Eke Angéla színművész, Nylon Group, szabadúszó
Szilágyi Csenge színművész, Vígszínház (korábban Centrál Színház)
Benkó Bence rendező és Fábián Péter rendező, a K2 Színház alapítói
Boross Martin dramaturg, színházi vezető, rendező, STEREO Akt,
Fehér Tibor színművész, Nemzeti Színház, Budapest
Lábodi Ádám színművész, Vörösmarty Színház, Székesfehérvár
Vecsei Miklós színművész, dramaturg és ifj. Vidnyánszky Attila színművész, rendező
Wunderlich József színművész,  Vígszínház (korábban Pécsi Nemzeti Színház)

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2016-OS DÍJAZOTTJAI:
Fábián Tamás
Sarkadi Zsolt
Turzó Ádám Pál
Bolcsó Dániel
Kovács Bálint
Urfi Péter
Rátonyi Krisztina

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2016-ÖS DÍJAZOTTJAI:
Antal László (hidrobiológia)
Dékány Éva (nyelvtudomány)
Ivády Viktor (fizika)
Janacsek Karolina (pszichológia)
Kardos Ádám (fizika)
Maléth József (orvostudomány)
Molnár László (csillagászat)
Szalay Gergely (idegtudomány)
Tárnoki Ádám (orvostudomány)
Tárnoki Dávid (orvostudomány)
Tóth Arnold (orvostudomány)


2015

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR NÉPMŰVÉSZET ÉS KÖZMŰVELŐDÉS KATEGÓRIA 2015-ÖS DÍJAZOTTJAI:

Eredics Benjámin, népzenész
Mihó Attila, népzenész
Salamon Soma, népzenész
Zimber Ferenc, népzenész
Maksa Henrietta, néptáncos
Sánta Gergő, néptáncos
Belencsák István Béla, késkészítő
Fekete Ildikó, tojásfestő
Nagy Beáta,  bőrműves
Aranyos Sándor,muzeológus

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET 2015-ÖS DÍJAZOTTJAI:
Kiss Péter, zongoraművész
Kokas Dóra, gordonkaművész
Kruppa Bálint, hegedűművész
Mohai Zsófia, oboaművész
Oláh Krisztán, jazz-zongora művész
Pálfalvi Tamás,  trombitaművész
Szabó Marcell,  zongoraművész
Szajkó Géza, hegedűművész
Tóth Bálint, kürtművész
Wettl Mátyás, zeneszerző

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2015-ÖS DÍJAZOTTJAI:
B. Simon Krisztián, szabadúszó
Borbás Barna, Heti Válasz
Csudai Sándor, Magyar Hírlap
Szabó Péter ,Index
Mészáros Tamás, MTI
Zsiborás Gergő, Forbes

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2015-ÖS DÍJAZOTTJAI:
Dömölky Dániel, fotográfus, art director, építész
Hoffer Károly, bábszínész, bábtervező, rendező – Budapest Bábszínház
Király Dániel, színművész –Vígszínház
Kovács D. Dániel, rendező –Vígszínház
Nagy Dániel Viktor, színművész – szabadúszó
Pálos Hanna, színészművész – Katona József Színház, Budapest
Trokán Nóra, színművész – szabadúszó

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2015-ÖS DÍJAZOTTJAI:
Dr. Aliczki Manó, idegtudomány
Dr. Bikov András, orvostudomány
Csikvári Péter, matematika
Dr. Csuka Dorottya, orvostudomány
Dr. Hatvani István Gábor, környezettudomány
Dr. Janáky Csaba, vegyész
Dr. Nagy Dávid, fizika
Dr. Tarcsay Ákos, kémia
Dr. Toldi Gergely, orvostudomány

2014

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR NÉPMŰVÉSZET ÉS KÖZMŰVELŐDÉS KATEGÓRIA 2014-ES DÍJAZOTTJAI:
Csernók Klára népzenész, népművész
Csizmadia Anna népdalénekes
Gajdocs Krisztán bőrműves
Gera Anita koreográfus, táncos
Kiss Balázs Péter néptáncos
Kiss Balbinat Ádám hegedűművész
ifjabb Rádi László fafaragó
ifjabb Sárközi Lajos hegedűművész
Szabó Erzsébet kézműves
Tókos Attila néptáncos
 
A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET 2014-ES DÍJAZOTTJAI:
Bán Máté – fuvola
Celeng Mária – ének
Devich Gergely – gordonka
Elmauer János – trombita
Farkas Mira – hárfa
Fejérvári Zoltán – zongora
Fonay Tibor – dzsessz basszusgitár
Környei Miklós – gitár
Pusker Júlia – hegedű
Váradi László – zongora
 
A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2014-ES DÍJAZOTTJAI:
Bihari Ádám (TV2)
Csiki Gergely (Portfolio)
Jenei Miklós (Index)
Máté Bence természetfotós
Oroszi Babett (Átlátszó)
Seres Gerda (InfoRádió)

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2014-ES DÍJAZOTTJAI:
Béres Márta, színművész – Szabadkai Kosztolányi Színház
Lovas Rozi, színművész – Pesti Magyar Színház
Mórocz Adrienn, színművész, bábos, táncművész – Budapest Bábszínház
Orth Péter, színművész – Katona József Színház, Kecskemét
Rétfalvi Tamás, színművész – Radnóti Miklós Színház
Szatory Dávid, színművész – Nemzeti Színház
Székely Szilveszter, táncművész – Bozsik Yvette Társulat
Zomborácz Virág, rendező, forgatókönyvíró

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2014-ES DÍJAZOTTJAI:
Bordács Sándor (fizika)
Bödör Csaba (orvostudomány)
Enyedi Balázs (orvostudomány)
Höfler Lajos (kémia)
Kovács-Hostyánszki Anikó (ökológia)
Kóspál Ágnes (csillagászat)
Lekli István (orvostudomány)
Nagy G. László (biológia)
Pozsgay Balázs (fizika)
Simon Zsolt (nyelvtudomány)

2013

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR NÉPMŰVÉSZET ÉS KÖZMŰVELŐDÉS KATEGÓRIA 2013-AS DÍJAZOTTJAI:
Berta Alexandra népdalénekes, citerás, népzene tanár
Csoóri Sándor népdalénekes, népzenész
Hevesi Ernő Ferenc hegedűművész
Illés Vanda hímző
Kovács Márton Bence népzenész
Kubinyi Júlia népdalénekes
Rosonczy-Kovács Mihály népzenész, népdaloskönyv-szerkesztő, művelődés-szervező
Tintér Gabriella népzenész, népdalénekes
Vódli Zoltán ostorkészítő, bőrműves
Zsuráfszki Zoltán György néptáncos
 
A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2013-AS DÍJAZOTTJAI:
Csepelyi Adrienn - Geomédia Kiadó, Kötényblog
Fabók Bálint - Origo
Mohai Balázs - MTI külsős fotóriportere
Plankó Gergő - 444.hu
Rényi Pál Dániel - Magyar Narancs

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2013-AS DÍJAZOTTJAI:
Balázs Júlia látványtervező
Keresztes Gábor zeneszerző
Krisztik Csaba színművész
Medvecz József címzetes magántáncos
Molnár Áron színművész
Molnár Nikolett színművész
Réti Adriennszínművész
Schruff Milán színművész
 
A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2013-AS DÍJAZOTTJAI:
Dr. Berényi Antal - agykutatás
Dr. Gyuranecz Miklós - állatorvos-tudomány
Dr. Kálmán Orsolya - fizika
Katona Gergely - idegtudományok
Dr. Mándity István - kémia
Dr. Must Anita - orvostudomány
Orbulov Imre Norbert - anyagtudomány és –technológia
Dr. Szász A. Marcell - rákkutatás
Tamás Ábel - irodalomtudomány
Dr. Zádori Dénes - orvostudomány

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET 2013-AS DÍJAZOTTJAI:
Angelica Leánykar (karvezető: Gráf Zsuzsanna)
Bencze Csaba harsonaművész
Kohán István klarinétművész
Lebhardt Dániel zongoraművész
Nyári László hegedűművész
Solti Árpád zeneszerző
Szabó Ildikó gordonkaművész
Tálas Áron jazz zongoraművész
Tóka Ágoston orgonaművész
Tóth Balázs trombitaművész

2012

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SPORT KATEGÓRIA 2012-ES DÍJAZOTTJAI:
Bor Barna, cselgáncsozó
Hanga Ádám, kosárlabdázó
Harcsa Zoltán, ökölvívó
Hidvégi Vid, tornász
Karakas Hedvig, cselgáncsozó
Kovács Sarolta, öttusázó
Lékai Máté, kézilabdázó
Megyeri Balázs, labdarúgó
Módos Péter, birkózó
Sofron István, jégkorongozó

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR NÉPMŰVÉSZET ÉS KÖZMŰVELŐDÉS KATEGÓRIA 2012-ES DÍJAZOTTJAI:
Dede Orsolya, szőnyegszövő, takács
Dragony Gábor, népzenész
Fekete Márton, hegedűművész
Kalász Máté, hegedűművész
Kropf Milán, fafaragó
Németh András, népzenész
Szlama László, népzenész
Tárkány Művek zenekar
Török Tilla, népdalénekes
Zámbó István, táncos, előadóművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ÉPÍTÉSZET ÉS ÉPÍTŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2012-ES DÍJAZOTTJAI:
Borsos Ágnes, okl. építész
Falvai Balázs, okl. építészmérnök
Hakkel Márton, okl. építész
Kemes Balázs, okl. építészmérnök
Köninger Szilárd, okl. építészmérnök
Losonczi Anna, okl. építészmérnök
Medvegy Gabriella, okl. építészmérnök
Szendrei Zsolt, okl. építészmérnök
Odooproject

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2012-ES DÍJAZOTTJAI:
Dr. Czakó Gábor, elméleti kémia
Dudás Levente, villamosmérnöki tudományok
Dr. Kiss Gábor Gyula, fizika
Dr. Korcsmáros Tamás, biológia
Kun Gábor, matematika
Dr. Lazáry Judit, orvostudomány
Dr. Marton Péter, társadalomtudomány
Dr. Nagy Nikoletta, orvostudomány
Rokob Tibor András, elméleti kémia
Dr. Tóth Gyula, fizika

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2012-ES DÍJAZOTTJAI:
Fekete Ádám, dramaturg, szerző
Kerényi Miklós Máté, színművész
Orosz Ákos, színművész
Pap Adrienn, balettművész, magántáncos
Radnay Csilla, színművész
Rév Marcell, operatőr
Szabó Kimmel Tamás, színművész
Szlávik Juli, jelmeztervező
Telekes Péter, színművész
Trokán Anna, színművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2012-ES DÍJAZOTTJAI:
Gál-Döbörhegyi Anna, újságíró
Kőműves Anita, újságíró
Pányi Szabolcs, online véleményújságíró, blogszerkesztő
Tófalvy Tamás, kommunikációs szakújságíró
Váczi István, újságíró, rovatvezető

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2012-ES DÍJAZOTTJAI:
Anima Musica Kamarazenekar
Balatoni Sándor, orgonaművész
Gyöngyösi Ivett, zongoraművész
Kállai Ernő, hegedűművész
Medgyesi Zsolt, zongoraművész
Szigetvári Dávid, énekművész
Szőke Nikoletta, énekesnő
Tóth Péter, zongoraművész
Vörös Szilvia, operaénekes
Zombola Péter, zeneszerző
 
2011

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR OKTATÁS ÉS KÖZNEVELÉS KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
Bakó Béla, egyetemi tanár
Boros Julianna, egyetemi oktató
Egyszervolt Alapítvány
Lovász Eszter, óvodapedagógus
Nagy-Köteles Kamilla, tanító
Schlotter Ildikó, oktató
Stégner Péter, német nyelvtanár
Dr. Szanda Gergő, egyetemi tanársegéd
Tassy Gergely, matematikus és matematika szakos tanár
Virág Emese, oktató

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR NÉPMŰVÉSZET ÉS KÖZMŰVELŐDÉS KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
Csepcsányi Éva, irodalmár
Enyedi Ágnes, népdalénekes
Eredics Salamon, fúvós, pengetős
Guessous Majda Mária, pengetős, énekes
Marczibányi Téri Kodály Zoltán Ének Zenei Általános Iskola leánykara
Nyitrai Tamás, vonós
Soós András, vonós
Soós Réka, vonós, énekes
Tímár Sára, énekes
Zsákai István, késes, kovács

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
Galán Angéla, műsorvezető
Helmeczi Zoltán, újságíró
Iványi Zsófia Barbara, újságíró
Kollányi Péter, újságíró
Laky Zoltán, újságíró
Ördög Nóra, műsorvezető
Palkó István, újságíró
Pietsch Judit, újságíró
Sipos Szilvia Anna, újságíró
Szegő János, szerkesztő

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
Cziegler Balázs, díszlettervező
Göttinger Pál, rendező
Grisnik Petra, színművész
Józan László, színművész
Kovács Lehel, színművész
Ötvös András, színművész
Pál András, színművész
Pazár Krisztina, címzetes magántáncos
Polgár Csaba, színművész, rendező
Tóth Orsi, színművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
Dr. Asbóth János, fizika
Gyarmati Katalin, matematika
Dr. Jakus Zoltán, orvostudomány
Dr. Kovács István János, geológia
Dr. Mátyás Ferenc, agykutatás
Dr. Mátyus Edit, elméleti kémia
Dr. Németh Krisztián, orvostudomány
Sik András, planetológia
Dr. Szomora Zsolt, állam- és jogtudomány
Dr. Szűcs Zoltán Gábor, politikatudomány

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
ifj. Balázs János, zongoraművész
Baráth Emőke, énekesnő
Fenyvesi Márton, gitárművész, zeneszerző
In Medias Brass Quintet
Madaras Gergely, karmester, fuvolaművész
Razvaljajeva Anasztázia, hárfaművész
Rohmann Ditta, csellóművész
Szegedi Csaba, operaénekes
Virágh András Gábor, orgonaművész, zeneszerző
Wagner Csaba, harsonaművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ÉPÍTÉSZET ÉS ÉPÍTŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
Antal Gabriella, okl. építészmérnök
Csizmadia Péter DLA, okl. építész
Csízi László, okl. építészmérnök
Gutai Mátyás PhD, építészmérnök
Holczer Veronika, okl. építészmérnök
Katona András, okl. építészmérnök
Koncz Zoltán, okl. építészmérnök
László Zsolt, építésztervező művész
Mónus Noémi, építésztervező művész
Mózes Ádám, okl. építészmérnök

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SPORT KATEGÓRIA 2011-ES DÍJAZOTTJAI:
Biczó Bence, úszó
Deák Nagy Marcell, atléta
Gyenesei Leila, öttusázó
Hárai Balázs, vízilabdázó
Joó Abigél, cselgáncsozó
Korisánszky Dávid, kenus
Mikes Anna, versenytáncos
Tóth Adrienn, öttusázó
Vadnai Benjamin, vitorlázó
Veres Richárd, kick-boxos

2010

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2010-ES DÍJAZOTTJAI:
Bata Éva, színművész
Feke Pál, színművész
Felméry Lili, balettművész
Izsák Lili, díszlet- és jelmeztervező
Jancsó Dávid, film editor/vágó
Nyári Gábor, táncművész
Petrik Anna, színművész
Szandtner Anna, színművész
Tenki Réka, színművész
Tompos Kátya, színművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ÉPÍTÉSZET ÉS ÉPÍTŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2010-ES DÍJAZOTTJAI:
Beke-Tóth Szilvia, okleveles építészmérnök
Ghyczy Dénes Emil, építészmérnök
Glatz Zsófia, okleveles építészmérnök
Kovács D. Barna, egyetemi hallgató
Kovács Zsófia, építészmérnök
Lang Zoltán, okleveles építészmérnök
Mizsei Anett, építészmérnök
Szakál Ferenc, építésztervező művész
Tamás Anna Mária, építőművész DLA
Vass-Eysen Áron, építésztervező művész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2010-ES DÍJAZOTTJAI:
Ablonczy Bálint, újságíró, Heti Válasz
Bátorfy Attila, szerkesztő, Kreatív Magazin
Kis Judit újságíró, MTI
Munkácsy Márton, újságíró, FigyelőNet
Oláh András, Info Rádió
Pető Péter újságíró, Népszabadság
Rovó Attila, szerkesztő-riporter, MR1-Kossuth Rádió
Szentkirályi Balázs, újságíró, Index.hu
Vidos Mihály, újságíró, MTV
Weinhardt Attila, szakújságíró, portfolio.hu

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2010-ES DÍJAZOTTJAI:
Dr. Kirilly Eszter, biológia - gyógyszerészet és idegtudomány
Dr. Czeglédi Pál, közgazdaságtan
Dr. Hangya Balázs, biológia (idegtudomány)
Dr. Ősi Attila, földtudomány (paleontológia)
Dr. Barabás Orsolya, kémia (biokémia)
Dr. Rusai Krisztina, biológia (orvostudomány)
Nemes-Incze Péter, fizika (anyagtudomány)
Dr. Tóth Judit, kémia (biokémia)
Dr. Szmola Richárd, biológia (orvostudomány)
Dr. Lipinszki Zoltán, biológia (biokémia)

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR OKTATÁS ÉS KÖZNEVELÉS KATEGÓRIA 2010-ES DÍJAZOTTJAI:
Dr. Horváthné dr. Petróczy Marietta, egyetemi tanársegéd
Koltai Katalin, gitárművész, zenetanár
Molnár Sándor, testnevelő és gyógytestnevelő tanár
Semsey Zoltán Tamásné, tanító
Csordás Péter, informatika és matematika szakos tanár
Takács Dénes, egyetemi tanár
Falvay Katalin, konduktor, tanító
Pesthidegkúti Waldorf Iskola
Gyökerek Tábor és Mozgalom
Miskolci Ifjúsági Matematika Egyesület

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2010-ES DÍJAZOTTJAI:
Bella Máté András, zeneszerző
Balogh Roland, jazzgitár művész
Lajkó István, zongoraművész
Szabó Balázs, orgonaművész
Fülei Balázs, zongoraművész
Zempléni Szabolcs, kürt művész
Rácz Rita, énekesnő
Somlai Petra, fortepiano, csembaló művész
Káli-Fonyódi Fruzsina, oboa művész
Accord Quartet vonósnégyes

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SPORT KATEGÓRIA 2010-ES DÍJAZOTTJAI:
Csernoviczki Éva, cselgáncsozó
Farkasdi Ramóna, kajakozó
Fucsovics Márton, teniszező
Hetényi Zoltán, jégkorongozó
Kapás Boglárka, úszó
Kovacsics Anikó, kézilabdázó
Nagy Kornél,  kézilabdázó
Rapport Richárd, sakkozó (sakkmester)
Sors Tamás, úszó
Szilágyi Áron, vívó

2009

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SPORT KATEGÓRIA 2009-ES DÍJAZOTTJAI:
Csipes Tamara, kajakozó
Dzsudzsák Balázs, labdarúgó
Honti Katalin, kosárlabdázó
Hosszú Katinka, úszó
Kis Gergő, úszó
Marosi Ádám, öttusázó
Mészáros Anett, cselgáncsozó
Nemes Norbert, vízilabdázó
Rédli András, vívó
Varga József, labdarúgó

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2009-ES DÍJAZOTTJAI:
Baráti Kristóf, hegedűművész
Borbély László, zongoraművész
Csáki András, gitárművész
Karosi Bálint, orgonaművész
Kokas Katalin, hegedűművész
Oláh Dezső, jazz–zeneszerző, zongoraművész
Pataki Potyók Dániel, énekművész
Richter Gábor, trombitaművész
Vámosi–Nagy Zsuzsa, fuvolaművész
Várdai István, csellóművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR OKTATÁS ÉS KÖZNEVELÉS KATEGÓRIA 2009-ES DÍJAZOTTJAI:
Béni Szabolcs, tanársegéd
„Eötvös József” Cigány-Magyar Pedagógiai Társaság
Horváth Gyula, tanársegéd
Katonáné Cserepes Mária, informatika és matematika középiskolai tanár
Kelen Anna, óvodapedagógus
Nagyné dr. Szabó Andrea, egyetemi adjunktus
Schrim Anita, tanársegéd
Simonyi Károly Szakkollégium
Tulassay Zsolt, tanársegéd
Verdes Tamás, gyógypedagógus

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2009-ES DÍJAZOTTJAI:
Dr. Sulyok Gábor, jogász
Dr. Kubinyi Enikő, etológus
Dr. Wittmann Gábor, agykutató
Dr. Palla Gergely, fizikus
Dr. Pap Gyula, matematikus
Dr. Abrankó László, élelmiszertudós
Dr. Kállay Csilla, kémikus
Dr. Demeter Gábor,  föld-és történelemtudós
Dr. Széplaki Gábor, orvos
Bankó Éva, kognitív idegtudomány, tudós

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2009-ES DÍJAZOTTJAI:
Cseke Eszter, Spektrum Tv
Csillag Péter, Nemzeti Sport
Jászberényi Sándor, Magyar Narancs
Kiss Norbert, RTL Klub
Kovács Anikó, szabadúszó
Petrics Olga, MTI
Schuster Richárd, TV2
Stumpf András, Heti Válasz
Szabó Csilla, Magyar Katolikus Rádió
Szilágyi Anna, szabadúszó

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ÉPÍTÉSZET ÉS ÉPÍTŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2009-ES DÍJAZOTTJAI:
Dobos Zsófia, BME Rajzi és Formaismereti tanszék
Fazekas Katalin, BME Középülettervezési tanszék
Haraszti Lívia, BME Rajzi és Formaismereti tanszék
Jószai Ágnes, BME Középülettervezési tanszék
Káldos András, NYME Faipari Mérnöki Kar
Oroszlány Miklós, BME Középülettervezési tanszék
Tánczos Tibor, BME Középülettervezési tanszék
Vesztergom Ádám, BME Lakóépülettervezési tanszék

2008

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SPORT KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Görbicz Anita, kézilabdázó
Gyurta Dániel, úszó
Iváncsik Tamás, kézilabdázó
Kiss Tamás, kenus
Kisteleki Dóra, vízilabdázó
Kovács Csaba, jégkorongozó
Kozák Danuta, kajakozó
Szabó Gabriella, kajakozó
Varga Dániel, vízilabdázó
Varga Dénes, vízilabdázó

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ÉPÍTÉSZET ÉS ÉPÍTŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Bóta Katalin, építészmérnök-hallgató
Bujdosó Attila, építészmérnök
Deigner Ágnes, építészmérnök-gyakornok
Domokos Attila, építész-tervezőművész
Dréher Zsófia, építészmérnök
Éltető Zsófia, építészmérnök
Nagy Julianna Mária, építész-tervezőművész
Paál Zsófia Éva, építészmérnök
Szatori Dóra, építész
Sztranyák Gergely, építész-tervezőművész, DLA hallgató

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SAJTÓ KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Gasztonyi Dóra, MTI
Iványi Balázs, Heti Válasz
Kiss Roland, Világgazdaság
Morvai Noémi, Duna TV
Szántó Dávid, MTV
Szlankó Bálint, Origo
Takács András, Népszabadság
Veiszer Alinda, MTV
Windisch Judit, Kossuth Rádió
Zalán Eszter, Népszabadság

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR ZENEMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Bogányi Gergely, zongoraművész
Boldoczki Gábor, trombitaművész
Brickner Szabolcs, tenor
Ewald Rézfúvós Kvintett
Farkas Gábor, zongoraművész
Fenyő László, gordonkaművész
Hajnóczy Júlia, szoprán
Héja Domonkos, karmester
Kelemen Barnabás, hegedűművész
Seres Dóra, fuvolaművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR IRODALOM KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Babiczky Tibor, író, költő
Bárány Tibor, kritikus, filozófus
Csepregi János, szerkesztő, író
Falusi Márton, költő
Follinus Anna, költő
Krusovszky Dénes, költő, kritikus, szerkesztő
Lanczkor Gábor, költő
Meastyán Ádám, költő
Szálinger Balázs, költő
Vincze Ferenc, író, irodalomtörténész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR KÉPZŐMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Bácsi Róbert László, fotóriporter
Kerezsi Nemere, szobrászművész
Komlovszky-Szvet Tamás, szobrászművész
Kovalovszky Dániel, fotóriporter
Majoros Áron Zsolt, szobrászművész
Mécs Miklós Pál, médiaművész
Rabóczky Judit Rita, szobrászművész
Rácz Márta, médiaművész
Soós Nóra, festőművész
Szűcs Levente, festőművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SZÍNHÁZ- ÉS FILMMŰVÉSZET KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Érdi Tamás, zongoraművész
Farkas Tamás, világosító
Gulyás Attila, színművész
Hámori Gabriella, színművész
Jordán Adél, színművész
Keresztes Tamás, színművész
Oláh Zoltán, balettművész
Pálmai Anna, színművész
Tornyi Ildikó, színművész
Varjú Kálmán, színművész

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR OKTATÁS ÉS KÖZNEVELÉS KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
Adorjáni Zsolt, egyetemi óraadó tanár
Belinszki József, Nyíregyházi Főiskola Színházi Műhelye
Deli Gergely, egyetemi tanársegéd
Győri Balázs, fafaragó mester
Juhász Vera, konduktor
Kornai Júlia, matematika – biológia szakos tanár
Mészáros Gergely, Semmelweis Egyetem Klinikai Doktori Iskola
Réti Evelin, logopédus
Várkonyi Péter, kutatási programvezető
Vizi Bernadett, tanító

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2008-AS DÍJAZOTTJAI:
dr. Bánóczi Zoltán, szerves kémikus
dr. Halász Júlia, biológus
dr. Katz Sándor, fizikus
Kocsis Bence, fizikus
Lajos Veronika, etnográfus
dr. Lazáry Áron, kutatóorvos
Ludányi Anikó, biológus
Máthé András, matematikus
dr. Tapaszto Levente, fizikus
dr. Varga-Szemes Ákos, orvos

2007

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR SPORT KATEGÓRIA 2007-ES DÍJAZOTTJAI:
Benedek Dalma, kajakozó
Berki Krisztián, tornász
Cseh László, úszó
Hadfi Dániel, cselgáncsozó
Kucsera Gábor, kajakozó
Lőrincz Tamás, birkózó
Paksy Tímea, kajakozó
Póta Georgina, asztaliteniszező
Szávay Ágnes, teniszező
Vajda Attila, kenus

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR TUDOMÁNY KATEGÓRIA 2007-ES DÍJAZOTTJAI:
Benczes István, közgazdász
Farkas Illés, fizikus kutató
Mátrai Tamás, matematikus
Nagy Levente Péter, alkalmazott nyelvész
Papp Balázs, biológus kutató
dr. Rózsa Balázs, orvos-fizikus
Ságvári Bence, szociológus
dr. Soós Tibor, vegyész
Szépszó Gabriella, meteorológus
Vásárhelyi Gábor, mérnök-fizikus

A JUNIOR PRIMA DÍJ MAGYAR OKTATÁS KATEGÓRIA 2007-ES DÍJAZOTTJAI:
Balogh Rodrigó, közösségépítő
Banda Ádám, hegedűművész
Dr. Bárány Tamás, kémikus kutató
Bóna Judit, fonetikus
Kovács Sztríkó Sarolta Katalin, tanító és néptáncoktató
Pasqualini Éva Friderika, tanító
Sulyok Katalin, jog és biológia szakos egyetemi hallgató
Szabó Kinga, testnevelő tanár, dzsúdóedző
Vargáné Török Krisztina, magyar nyelv és irodalom tanár
Ugrai István, mozgókép- és médiapedagógus